Jak właściwie dbać o włosy? 11 wskazówek dotyczących podstawowej pielęgnacji
   0 Komentarze

Czy jesteś pewna, że właściwie troszczysz się o swoje włosy? Wbrew pozorom okazuje się, że wiele kobiet popełnia poważne błędy w tym zakresie. Stworzyliśmy więc krótki artykuł, w którym zaprezentujemy 11 cennych wskazówek dotyczących podstawowej pielęgnacji włosów. Pomogą Ci one w osiągnięciu zdrowego i pięknego wyglądu Twoich kosmyków i to bez konieczności spędzania wielu godzin przed lustrem. Czytaj dalej i dowiedz się, jak właściwie dbać o włosy.

Jak dbać o włosy? Praktyczne wskazówki

Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji Twoich włosów, warto poświęcić czas i uwagę na ich należytą pielęgnację. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Po drodze popełnić można bowiem szereg błędów, które będą skutkować ich zniszczeniem. Pokażemy Ci więc, jak właściwie dbać o włosy. Nasze wskazówki dotyczyć będą zarówno zalecanych metod pielęgnacyjnych, jak i najczęściej popełnianych błędów.

1. Zadbaj o prawidłową dietę

Słyszałaś kiedyś o tym, że jesteś tym, co jesz? Całkowicie się z tym zgadzamy. Dieta ma ogromny wpływ na stan Twojej skóry, włosów i paznokci. Zadbaj więc o jej odpowiednie zbilansowanie.

2. Regularnie podcinaj końcówki

Zapuszczasz włosy i ani myślisz o tym, żeby je ścinać? Niestety jest to dość dużym błędem. Zabieg ten powinno się wykonywać regularnie, co najmniej raz na kwartał. Dzięki temu pozbędziesz się uszkodzeń, których i tak nie da się już naprawić. W rezultacie Twoje włosy będą zdrowe i piękne.

3. Myj włosy z odpowiednią częstotliwością

Czyli nie za często i nie za rzadko. Jeśli jednak musisz robić to codziennie, używaj do tego delikatnych kosmetyków.

4. Nie wycieraj mokrych włosów

Pocieranie mokrych włosów bardzo je niszczy. Nie zaleca się więc takiej praktyki. O wiele korzystniej jest zawinąć kosmyki na chwilę w turban z delikatnego materiału. Z tego samego powodu nie powinno się także spać w mokrych włosach.

5. Nigdy nie czesz mokrych włosów

Sytuacja analogiczna do powyższej. Czesząc mokre włosy, narażasz je na uszkodzenia. Jeśli musisz już koniecznie to zrobić, to użyj do tego grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

6. Unikaj naprężenia włosów

Ciasne upięcia mogą je uszkodzić.

7. Ogranicz stosowanie suszarki i działanie innych czynników niszczących

Jeśli tylko możesz, po umyciu pozostaw włosy do wyschnięcia. Pod wpływem wysokiej temperatury ich łuski ulegają rozchyleniu. W przypadku korzystania z suszarki wybierz program z najchłodniejszym podmuchem. Unikaj także szarpania kosmyków oraz ich codziennego prostowania. Wszystkie te czynniki powodują nieodwracalne uszkodzenia.

8. Zatroszcz się o termoochronę

Kosmetyki termoochronne tworzą na włosach delikatną barierę ochronną. Minimalizuje to skutki szkodliwego działania wysokiej temperatury, na którą Twoje włosy narażone są np. w trakcie suszenia czy też zabiegu prostowania.

9. Zachowaj umiar w odżywianiu

Wiele kobiet kupuje różnorodne odżywki z myślą: im więcej, tym lepiej. Tymczasem warto zachować umiar. Nadmiar kosmetyków to prosta droga do podrażnienia skóry głowy.

10. Regularnie czyść akcesoria do włosów

Brudne szczotka to nie najlepsze rozwiązanie dla Twoich włosów. To właśnie przez nią stają się one niesforne.

11. Dobierz właściwe produkty pielęgnacyjne

Na rynku znajdziesz szereg różnorodnych kosmetyków do włosów. Nie kupuj ich jednak pod wpływem chwili i dobrej reklamy. W tym przypadku należy dobrze przeanalizować sytuację i przede wszystkim określić typ włosów. Dopiero na tej podstawie dobierz właściwe produkty pielęgnacyjne.

Jak określić typ włosów?

Określenie rodzaju włosów jest kluczowe dla dobrania odpowiedniej pielęgnacji. Jak to jednak zrobić? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, jak:

poziom wilgotności – ustal, czy masz włosy suche, przetłuszczające się, czy normalne;

grubość włosów – Twoje włosy są delikatne i cienkie? A może grube i mocne?;

porowatość – włosy niskoporowate są lśniące, gładkie i przylegają do siebie. Nie puszą się więc ani nie elektryzują. Tym samym ich pielęgnacja nie wymaga dużego wysiłku. Zupełnie inaczej jest w przypadku włosów wysokoporowatych. Mają one rozchylone łuski, co spowodowane jest ubytkami. Taki stan sprzyja utracie składników odżywczych i wilgotności. Należy więc uszczelnić kosmyki. W celu ustalenia porowatości włosów można wykonać szybki test. Wystarczy spryskać je wodą i obserwować ich zachowanie. Włosy wysokoporowate szybko wchłoną krople. Przy niskoporowatych natomiast krople spłyną w dół po kosmykach;

uszkodzenia i problemy – zastanów się też koniecznie, czy Twoje włosy są zdrowe, czy też uszkodzone. A może zmagasz się z konkretnym problemem, np. z łupieżem czy też wypadaniem?

Skoro już wiesz, jak dbać o włosy, pora przejść do działania. Zapoznaj się z naszą ofertą i dobierz odpowiednie produkty i metody pielęgnacyjne. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, powinno być to całkiem proste. Mamy więc nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom zyskasz zdrowe i piękne kosmyki – i to w dodatku przy minimalnym wysiłku.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejetruj aby dodać komentarz

Promocje

PayPal