Jak dbać o włosy po zabiegu nanoplastii? Poznaj zalecenia i odpowiednie kosmetyki
   0 Komentarze

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po nanoplastii. Dziś chcielibyśmy bardziej zagłębić się w to zagadnienie. Nadal bowiem jest sporo wątpliwości i pytań z tego zakresu. Z poniższego artykułu dowiesz się więc m.in. tego, w jaki sposób dobór metody pielęgnacji wpływa na efekt zabiegu. Poznasz także podstawowe zasady dotyczące tego, jak dbać o włosy po nanoplastii oraz dowiesz się, jakich kosmetyków używać. Na koniec zaprezentujemy Ci również kilka topowych produktów, które warto stosować po zabiegu.

Sposób pielęgnacji włosów a efekt zabiegu nanoplastii

Celem zabiegu nanoplastii jest uzyskanie gładkich, elastycznych i prostych włosów. Efekt ten może utrzymywać się nawet przez rok. Nie zawsze jednak ma to miejsce. Zastanawiasz się, dlaczego tak jest?

W większości przypadków przyczyną nieudanego zabiegu oraz skrócenia otrzymanego efektu jest niewłaściwa pielęgnacja włosów. Po nanoplastii wymagają one bowiem delikatności oraz regularnego i skutecznego odżywiania. Ważne jest zatem, aby korzystać z produktów pielęgnacyjnych odznaczających się wysoką jakością. Są one łagodne, a zarazem bardzo efektywne. Dany produkt musi być także dopasowany do rodzaju Twoich włosów. Wówczas będą one nie tylko piękne i lśniące, ale także zdrowe – oczywiście pod warunkiem, że wiesz, jak pielęgnować włosy po nanoplastii. Szczegółową instrukcję poznasz już za moment.

Jak dbać o włosy po nanoplastii? Podstawowe zasady

Jeśli zastanawiasz się, jak należy dbać o włosy po nanoplastii, to koniecznie zapoznaj się z zaleceniami po zabiegu. Podstawowe zasady chcemy jeszcze raz przypomnieć poniżej. Ich przestrzeganie jest bezwzględną koniecznością.

1. Nie myj włosów po zabiegu

Włosy po zabiegu nanoplastii są tłuste. Nie należy ich jednak myć co najmniej przez 24h. Wówczas substancje aktywne zawarte w użytym preparacie lepiej się z nimi zwiążą, co utrwali uzyskany efekt. Należy także unikać deszczu i chronić włosy przed wilgocią. Zakazane jest więc korzystanie z akwenów wodnych i sauny – zwłaszcza że szkodliwa jest także sól morska i chlor.

2. Zawsze susz włosy po myciu

Włosów po nanoplatii nie należy pozostawiać do samodzielnego wyschnięcia. Zabronione jest także spanie w wilgotnych kosmykach. Po każdym umyciu należy więc wysuszyć je na średnim nawiewie. Ważny jest także sposób postępowania. W trakcie suszenia najlepiej czesać włosy od góry do dołu. W ten sam sposób trzymaj suszarkę. Nigdy nie susz włosów głową w dół.

3. Stosuj jak najbardziej naturalne kosmetyki

Po nanoplastii należy sięgać po kosmetyki naturalne. Są one skuteczne, a zarazem delikatne.

4. Używaj kosmetyków odżywiających i wygładzających

Po umyciu zaleca się użycie niewielkiej ilości olejku do włosów bądź kremu wygładzającego.

5. Nie używaj produktów pielęgnacyjnych z keratyną

Przez około miesiąc po zabiegu nie wolno używać szamponów i innych kosmetyków do włosów z dużą zawartością keratyny. Można w ten sposób przebiałkować włosy.

Jakie produkty pielęgnacyjne stosować po nanoplastii?

Przede wszystkim używaj wysokiej jakości kosmetyków dedykowanych włosom po zabiegach fryzjerskich. Unikaj jednak produktów drogeryjnych. Zazwyczaj zawierają one agresywne detergenty, które mocno rozchylają łuskę włosa. To doprowadziłoby do wypłukania substancji wygładzającej. W rezultacie włosy zaczęłyby się skręcać i puszyć. Powszechnie dostępne kosmetyki drogeryjne i marketowe zazwyczaj mają w składzie także takie składniki jak SLS-y, parabeny, alkohol czy sól. Działają one wysuszająco i podrażniająco, co nie jest wskazane po zabiegu.

Jeśli chcesz zapewnić włosom właściwą pielęgnację i przedłużyć efekt nanoplastii, to o wiele lepszym wyborem będą profesjonalne kosmetyki fryzjerskie o właściwościach odżywiających i wygładzających. Ich skuteczność wynika zazwyczaj z zawartości naturalnych składników, takich jak np. masła czy oleje.

Jaki szampon po zabiegu nanoplastii?

Szampon po zabiegu nanoplastii powinien być przeznaczony do codziennego mycia. Ważne jest także, aby miał niskie pH. Zapobiega to puszeniu. Samo mycie nie stanowi jednak kompleksowej pielęgnacji po zabiegu. Potrzebne jest także odpowiednie odżywienie włosów i ich zregenerowanie. Konieczne jest więc również używanie odżywki i maski. Jeśli potrzebujesz dociążenia, to sięgnij też po olejek. Użyte przez Ciebie produkty powinny chronić przed działaniem wysokiej temperatury i słońca, a także przed przesuszeniem.

Kosmetyki po nanoplastii – top produkty z naszej oferty

Czasami ciężko jest analizować składy poszczególnych produktów, aby wyodrębnić te najlepsze. Chcemy więc nieco ułatwić Ci to zadanie. Poniżej zestawiliśmy topowe produkty po nanoplastii z naszej oferty.

1. Agave Healing Oil Smoothing

Agave Trio to praktyczny zestaw, w skład którego wchodzi szampon, odżywka i olejek. Bazuje on na cukrach z agawy. Kosmetyki odznaczają się więc doskonałymi właściwościami odżywiającymi, wygładzającymi i nawilżającymi. Jednocześnie są niezwykle delikatne, a do tego przeznaczone do każdego rodzaju włosów.

2. Diamont Touch Luxury

Jest to linia nanoplastia. Składniki produktów są więc doskonale dopasowane do włosów po tym zabiegu. Kosmetyki zawierają m.in. ekstrakty roślinne, wyciąg z juki, aminokwasy i proteiny.

3. Szampon Lovely Sweet

To produkt brazylijskiego pochodzenia przeznaczony do codziennej pielęgnacji włosów po zabiegach prostowania. Posiada niskie pH, które zapobiega puszeniu. Wyrównuje także gospodarkę wodną włosów po nanoplastii.

4. The First Shampoo i Conditioner z Lovely Sweet

Kolejna propozycja od Sweet Lovely. Seria przeznaczona jest do każdego rodzaju włosów, które poddane zostały zabiegowi prostowania. Odznacza się doskonałymi właściwościami nawilżającymi. Zapewnia także termoochronę.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejetruj aby dodać komentarz

Promocje

PayPal